Radyestezi (Işımduyu), insan bedenindeki titreşim alanlarının, canlı ya da cansız nesneler hakkında bilgi sağlamak için faydalanıldığı bir södobilim(sahtebilim) dalıdır yani gerçek bilimsel verilerle desteklenemez. Bu bilgi, hedef nesnenin enerji alanlarıya eşdeğer rezonansa girmesiyle sağlandığı söylenir. Bilginin deşifre edilebilmesi için özel cihazlar kullanılır.

Önceleri sadece su bulma, maden arama ve kayıp nesnelerin yerini belirleme gibi alanlarda kullanılırken, radyestezi günümüzde alternatif tıpta uygulama alanı bulmaya başlamıştır.

Işımduyu, canlı ve cansız üç haldeki bütün maddelerin ışımalarından, farklı dalga boylarında, sürekli çıkan ışımlara karşı duyarlılık södobilimidir.

Işımduyu ismi Fransızca’ya Radiæsthesie – Radiesthesia – Radiesthésie – Radiästhesie olarak 19. yüzyıl sonlarında girmiş, bu tarihten önce dinsel inanç çerçevesinde değerlendirilmiştir.

Işımduyunun çalışma sahası, insanların çeşitli ihtiyaçları ve çevredir. Bazı çalışma sahası başlıklarını sıralarsak;

  • Radyestezişik İnsan Sağlığı

Beslenme

  • Hayvan Sağlığı
  • Mineral
  • Maden
  • Tarih (Arkeoloji)
  • Astroloji
  • Kriminoloji

Işımduyu çalışmaları, özel çalışma ve araştırma merkezi olarak, yeryüzünde bir tek Uluslararası Işımduyu Çalışma ve Araştırma Merkezi kimliğinde faaliyetlerini sürdürmektedir. Herhangi bir akademik veya resmi kuruluşa bağlı değildir. Çalışma sonuçlarını Dünya üzerinde uygun görülen kurumlara aktarmaktadır.

Işımduyu, insanlığı, mevcut sağlık sisteminin tedavi yöntemleri ile; ilaca bağımlı, uyuşturulmuş yaşam veya yaşam kalitesini yükseltmeye çalışmaktan öteye gitmeyen çözümsüzlüklerine karşı uyarmaktadır.

Farklı dillerde fazladan bilgi var google çeviriyi kullanarak okuyabilirsiniz rusça ve fransızca mesela ayrıca rusyada bir üniversitede de maddenin maddeye karşı etkileşimini de içinde bulunduran bi üniversite var ben bizzat deneyenlerdenim ve olumlu sonuçlarla birlikte olumsuzlarda var

Bu konuyu arkadaşlarınla PAYLAŞ..